AGT GÜBRE HAKKIMIZDA

Biz, leonardit ve hayvansal menşeli kompostu belirli oranlarda karıştırarak pelet hâlde toprak için uygun C/N (karbon/azot) oranı ile emsalleri arasında en aktif olan organik gübreler üreten bir şirketiz.

Ürünlerimiz, organik makro ve mikro bitki besin elementlerine sahiptir. Ayrıca leonardit menşeli yüksek organik madde içeren humik&fulvik asit ile çeşitli pH regülatörü üretimimiz de mevcuttur.

Organik gübrelerimiz, ülkemizin en büyük emekçilerinden olan çiftçilerimizin güvenle kullanabilecekleri, bu sayede birim alandan en yüksek kalite ve rekolte elde edebilecekleri içeriğe sahiptir.

Deneyimli uzman kadromuz ve tecrübemiz ile Türk tarımının ilerlemesine yardımcı olmak en önemli görevimizdir.Bu amaçla toprak analizi yaparak bölge çiftçisinin uygun miktarda gübre kullanması için danışmanlık hizmetleri de vermekteyiz.

MİSYONUMUZ

Toprak sağlığını iyileştirmeye yönelik verimli ve çevre dostu gübreler üretirken ülke tarımına katkıda bulunarak yerel ekonomiyi desteklemektir.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir tarımı ve toprak sağlığını önemseyen gübreler üreterek Türkiye’nin önde gelen organik gübre üretim markalarından biri olmaktır.

MANİFESTOMUZ

Ülkemiz önemli bir tarım ülkesidir. Türkiye topraklarının yaklaşık 23 milyon hektarlık alanı tarım arazisi olarak kullanılmakta ve bu alanın %84’ü küçük ve orta ölçekli çiftçiler tarafından işletilmektedir. Tarım sektörü, millî hasılamızın %7’sini karşılamaktadır.

Ancak son yıllarda toprak sağlığına dikkat edilmediği için verimlilikte azalma yaşanmıştır. Son yıllarda yapılan toprak analiz verilerine bakıldığında toprak organik madde miktarının her geçen gün azaldığı görülmektedir. Bu durum bitkilerin yeterince beslenemez hâle gelmesine neden olmakta ve üretici de bu verim farkını kapatmak için daha fazla kimyevi gübre kullanmaktadır. Organik maddeyi artırmaya yönelik çalışmalar sürdürülebilir bir tarım için gelecek adına doğru uygulamaları, doğru ve yerinde gübreleme ile yapmak oldukça önemlidir.

Biz alanında uzman ekiplerden oluşan organik madde katkılı gübre üreten bir firmayız. Yılların verdiği tecrübe ve bilim ışığında mevcut durumu düzeltebileceğimize olan inancımızı ve azmimizi hiç kaybetmedik. Bu nedenle toprağın sağlığını koruyarak sürdürülebilir tarım yapacak çiftçi dostlarımıza hizmet etmek istiyoruz. 

Sizler de birim alanda, miktar ve kalite bakımından daha fazla ürün almak istiyorsanız bu yolda beraber çalışmayı teklif ediyoruz.